حضور ۵۵ خودروساز و قطعه‌ساز بین‌المللی در ایران

به گزارش دنیای خودرو ،دبیر دومین همایش بین‌المللی صنعت خودرو ایران از افزایش تعداد شرکت‌های خارجی شرکت‌کننده در این همایش به ۵۵ خودروساز و قطعه‌ساز خبر داد.

ساسان قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: تاکنون تعداد میهمانان خارجی شرکت‌کننده در این همایش به ۱۹۰ نفر افزایش یافته است.

وی با بیان این‌که این افراد از مقامات رده بالای ۵۵ شرکت خودروساز و قطعه‌ساز معتبر بین‌المللی هستند، خاطرنشان کرد: تمام شرکت‌های خودروساز اروپایی و آسیایی در ایران حضور خواهند یافت.

دبیر دومین همایش بین المللی صنعت خودرو ایران ادامه داد: یکی از مهمترین بخش‌های دومین همایش بین المللی صنعت خودرو، مربوط به مذاکرات دوجانبه و چند جانبه شرکت‌های خودروساز و قطعه‌ساز داخلی با میهمانان خارجی است.

وی افزود: در حاشیه این همایش شرکت‌های ایرانی و خارجی راه‌های گسترش همکاری و به ویژه انتقال فن‌آوری را بررسی خواهند کرد که نتیجه این مذاکرات نیز در ماه‌های آینده با افزایش مراودات بین‌المللی شرکت‌های خودروساز و قطعه‌ساز ایرانی، دیده خواهد شد.

قربانی با بیان این‌که شرکت‌های آمریکایی همچنان در حال بررسی احتمال حضور خود در ایران هستند، تصریح کرد: در صورتی که در تاریخ اعلامی مذاکرات ایران و ۱+۵ به نتیجه برسد مطمئنا شاهد برگزاری بزرگترین همایش خودروسازی جهان در تاریخ ۱۰ آذر در ایران خواهیم بود.